Zlatá fatima

Tohto ročná výstava Trenčín mesto módy ostane navždy v našej pamäti ako spomienka toho ako sa držíme za ruky a ideme si po sošku Zlatej Fatimy ktorú nám udelila odborná porota za najlepší dámsky výrobok roka.

Bol to pre nás veľký šok a prekvapenie. My sme sa totižto na odovzdávanie cien ani nedostavili keďže sme boli poctivo v stánku. Len zrazu zvoní telefón esemesky od pani riaditeľky s textom Karolínka kde ste poďte rýchlo sem, získali ste Zlatú Fatimu. Ocenenie si veľmi vážime a berieme ho ako veľkú zodpovednosť voči umeniu plisovania a umeleckému odvetviu.

Okrem ocenenia bola samotná výstava pre nás opäť zážitok. Stretnúť sa s ľudmi osobne, porozprávať sa s nimi a vidieť ich naživo v našich sukniach je veľká energia. Na výstave sme predstavili našu prvú sukňu Kozmo Precedens s origami vzorom plisse. Taktiež sukňu s fancy vzorom a kombinové plisse dvojity protisklad a 1cm stojaté. Všetko to boli unikátne sukne s vzorom plisse ktorý je na Slovensku jedinečný.

Do budúcna sa plánujeme zúčastniť viac takýchto výstav, festivalov a marketov aby sme sa my a plisovanie dostali bližšie k vám. Chceli by sme šíriť osvetu umenia ručného plisovania, aby ľudia stále viac vedeli čo to je a čo celá výroba obnáša.

Ďakujeme za ročník 2018 a tešíme sa na ročník 2019