Príbeh JANKIV SIBLINGS

Zlata fatima

 

Kto stojí za značkou JANKIV SIBLINGS?

Sme súrodenci. Karolína a Michal. Asi sme v mladosti toľkokrát písali trest v znení „k sestre/bratovi sa správam slušne a úctivo“, až sa z nás stala zohratá dvojica.

Ja, Karolína, riešim v prevažnej miere módu, celkový stajling, výber materiálov a farieb. Michal sa hlavne stará o samotnú technológiu a ručné plisovanie. Napriek tomu, každý krok alebo rozhodnutie v našej práci prejednávame spoločne.

A ako sme sa k tomu dostali?

Jednoducho sme zastali na jednom mieste a neboli sme šťastní. Potrebovali sme sa rozhodnúť pre ďalšiu etapu v živote. Keďže sme sa obaja chceli odlišovať a robiť niečo iné ako ostatní, inklinujeme k móde a odevom, zaujíma nás a fascinuje celý výrobný proces odevu od začiatku až po výsledok, spoločný obchod bol pre nás jasnou voľbou.

Začali sme študovať na Technickej univerzite v Liberci - odbor Výroba odevov a manažment obchodu s odevmi, ale náš zámer bol jasný. Chceli sme rozbehnúť vlastnú značku, naučiť sa šiť, ovládať konštrukciu strihov, technologické postupy a celkový proces výroby odevu. Vysoká škola neuspokojovala naše chcenie, preto sme sa po pol roku rozhodli prestúpiť na Strednú školu gastronómie a služieb v Liberci, kde sme sa obaja vyučili za dámskych krajčírov. Aj naše logo vzniklo v tom období na internátnej izbe.

Plissé.

Presťahovali sme sa za prácou do Prahy. Túžili sme po vlastnom ateliéri, no zároveň sme sa chceli odlišovať a práve vtedy prišla myšlienka plisovania. Oboch nás nadchla, no dostupných informácií bolo málo. Nenechali sme sa odradiť, stretávali sme sa s rôznymi majstrami a dizajnérmi, až nás plissé presvedčilo.

Prvýkrát sme v našom ateliéri plisovali v novembri 2016, no prvý produkt, ktorý bol predaja schopný prišiel až v máji 2017. Od vtedy plisujeme ako pre seba, tak aj pre klientov.

Plisovanie je umenie skladania látky v rôznych smeroch, kedy na látke vznikajú rôzne textúry a objemy. Ako jediní na Slovensku tvoríme dizajnové odevy s prvkami plissé a disponujeme aj vlastným vybavením na plisovanie a širokou škálou plisovacích foriem. Látky si plisujeme v našom ateliéri a všetky naše produkty sú vyrobené na Slovensku.

Základom našej značky je jedinečnosť, dokonalé ručné plissé, presné zošitie švov, precízne naväzovanie vzoru plissé a spokojnosť našich zákazníkov

JANKIV SIBLING

 

Príbeh výroby ručne plisovanej sukne